понеділок, 1 травня 2023 р.

Виховна година «Історія і традиція святкування 1 травня»

 

Першотравневі дні – своєрідний символ перемоги трудівників у боротьбі за свої власні свободи і права. Адже саме День міжнародної солідарності трудящих називають Днем праці, і в Україні, згідно з Кодексом законів про працю, 1 і 2 травня – вихідні дні.

  
          Першотравень в сучасному вигляді виник наприкінці XIX століття в робітничому русі США й Канади, що висунув в якості однієї з основних вимог введення 8-годинного робочого дня замість 15-годинного.


Помилкою буде вважати, що традиція ця вкоренилася в Україні зі встановленням радянської влади і входженням до складу СРСР. Перший мітинг відбувся у Львові ще 1 травня 1890 року водночас із подібними акціями у Франції, Великій Британії, Іспанії, Данії, Італії. Робітники вимагали поліпшення умов праці, встановлення 8-годинного робочого дня, виступали за міжнародну солідарність, протестували проти мілітаризму.

Мало хто знає, що святкування Дня праці має досить глибоке коріння і сягає тих часів, коли стародавні землероби відзначали день родючості і землі, пов’язаний із язичницькою богинею Майєю. Поступово, в міру поширення світових релігій, цей зміст свята слабшав і відмирав.










Немає коментарів:

Дописати коментар

Зворушливі вірші вчителям до Останнього дзвоника

          Найкращі й найрідніші, ті, хто 11 років радісно зустрічав на порозі школи і з сумом проводжав зі шкільного подвір’я на канікули, —...