Космічний простір часто називають майбутнім людства, а його освоєння — найперспективнішою сферою людської діяльності. Проте в історичному вимірі ще зовсім недавно перебування людини в космосі здавалося нездійсненним.
12 квітня 1961 року, рівно 60 років тому, це стало реальністю — на орбіту Землі було виведено перший космічний корабель-супутник з людиною на борту. Цій визначній події передували довгі роки нелегкої праці багатьох спеціалістів авіакосмічної сфери.
Цей день зазвичай не залишається поза увагою засобів масової інформації, які нагадують про найголовніші події в історії авіації й космонавтики, а також про видатних спеціалістів цієї галузі.
В Україні є кілька музеїв, присвячених космонавтиці — в Житомирі, Києві, Харкові та Дніпрі. 12 квітня — чудовий привід їх відвідати, особливо корисно зробити це разом з дітьми. Можна також сходити до планетарію чи ознайомитися з мобільними додатками для вивчення зоряного неба.
У Всесвітній день авіації й космонавтики не зайвим буде згадати легендарного Головного конструктора епохи перших космічних польотів за часів СРСР — Сергія Корольова, до речі, українця за походженням. Щоб більше дізнатися про життя людини, яка відкрила людям космос, можна переглянути цікаві фільми, наприклад, «Незламний. Шлях до мрії» або «П’ять смертей академіка Корольова».
Інтерактивна гра «Космос в загадках» https://learningapps.org/19058608
Інтерактивна гра «Планети Сонячної системи» https://learningapps.org/22651527
Немає коментарів:
Дописати коментар