пʼятниця, 23 грудня 2022 р.
четвер, 22 грудня 2022 р.
Консультація для батьків «Батькам на замітку: чим зайняти дітей, коли вимикають світло»
Поки енергетики роблять усе, щоб полагодити енергопостачання, завдання батьків — піклуватися про дозвілля та психологічне здоров’я дітей у непростих умовах війни.
https://vseosvita.ua/news/batkam-na-zamitku-chym-zainiaty-ditei-koly-vymykaiut-svitlo-77791.html
Виховна година "Чарівні сніжинки"
22 грудня святкується День вирізання сніжинок. Хоч це і не офіційне свято, але дуже веселе і позитивне. Цього дня варто зібратися всією сім’єю і спробувати вирізати цікаві сніжинки з паперу чи інших матеріалів
середа, 21 грудня 2022 р.
Традиції святкування Нового року у різних країнах
Люди Європи відзначають Новий рік 1 січня. Ця традиція запозичена у стародавніх римлян.
https://megaznaika.com.ua/tradytsiji-svyatkuvannya-novoho-roku-u-riznyh-krajinah/
Виховна година "День народження пряника Пряні"
Запах ялинки, мандаринів та імбирного печива завжди асоціюються з новорічними святами. У багатьох країнах Європи дарувати печиво на Новий рік та Різдво вже давно стало традицією. Ця традиція дійшла і до України. Адже приділяючи час приготуванню та докладаючи всіх зусиль, ви показуєте, наскільки цінуєте та дорожите тим, для кого призначений такий подарунок.
вівторок, 20 грудня 2022 р.
Дива Святого Миколая
Миколай скрізь чинив тільки добро і людей навчав робити так само. За це Бог дав йому силу творити дива.
Ще за княжих часів, дуже-дуже давно — майже 1000 років тому — в Києві було збудовано церкву святого Миколая. А в київському соборі святої Софії зберігалась на той час ікона святого Миколая Мокрого; вона тепер в Америці. Ця ікона чудотворна, бо біля неї творяться Божі дива. її назва пов’язана з одним випадком.
Виховна година "Майстерня Діда Мороза"
Свята вже зовсім близько і так хочеться поринути у цей вир емоцій, гарного настрою, пісень і веселощів. Вулиці міста вже мерехтять вогниками ялинок і нагадують про наближення свят. Чим ближчі новорічні свята, тим більше хочеться творити! І найкращий час для власноручного виготовлення новорічних прикрас саме зараз.
понеділок, 19 грудня 2022 р.
Історія святого Миколая
Святий Миколай – чудотворець, доброчинець, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам’яті, він розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки.
Навчання в умовах війни: ДСЯО радить чергувати режими синхронного та асинхронного навчання
Як зараз влаштоване навчання та як підлаштувати освітній процес під відключення електроенергії, враховуючи, що вони можуть бути не лише плановими, а й екстреними?
пʼятниця, 16 грудня 2022 р.
«Як зберегти психічне здоров’я дитини (поради батькам та вчителям)».
Українські підлітки "залипають" в соцмережах, погано харчуються, замало займаються спортом.
При цьому довіряють друзям і мамі.
Такими є результати дослідження 10-17-річних українців, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Ми детально вивчили дослідження, і ось що воно показує.
https://life.pravda.com.ua/society/2019/05/22/236974/
четвер, 15 грудня 2022 р.
Історія новорічної ялинки
https://pustunchik.ua/ua/holidays/new-year/istoriya-yalinki
середа, 14 грудня 2022 р.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Виховна година
А думалось: впокорений, слухняний,
Гадалося, служитиме як слід.
Та вибухнув пекельно в день весняний
Так, що здригнувсь тривожно всенький світ.
Зів’яв пейзаж, зробивсь таким пасивним,
Вгорнулось місто в незвичайний дим.
І мирний атом, ставши агресивним,
Націлився на села і сади.
Самоосвіта. Опрацювання статті «Лайфхаки для роботи з гіперактивними учнями»
Імпульсивні, неуважні, часто бігають і стрибають, ламають та розкидають речі… Думаєте, це все лише про гіперактивних дітей? Можливо, але не факт! Не всі учні, яких ми вважаємо гіперактивними, насправді такими є. Адже гіперактивність – це насамперед діагноз, який може поставити лише лікар. А саме – розлад дефіциту уваги з гіперактивністю (далі – РДУГ), про який ми детальніше писали у статті.
https://naurok.com.ua/post/layfhaki-dlya-roboti-z-giperaktivnimi-uchnyami
12 найфеєричніших новорічних ялинок у світі
До них з'їжджаються туристи з різних куточків планети, їх просто неможливо обійти поглядом, бо вони — прекрасні, чарівні, неповторні. Вони — це найкрасивіші різдвяні ялинки світу. Кому святкового настрою?
https://pustunchik.ua/ua/holidays/new-year/naikrasyvishi-novorichni-yalynky-svitu
вівторок, 13 грудня 2022 р.
Новорічні традиції з різних куточків світу
Білосніжні вулиці, святкові ліхтарі, мороз та феєрверки — здається, уявити новорічні свята без усього цього неможливо. Та не поспішай з висновками! Ти здивуєшся, як святкують Новий рік за тисячі кілометрів від України.
https://pustunchik.ua/ua/holidays/new-year/novorichni-tradytsiji-zi-vsiogo-svitu
понеділок, 12 грудня 2022 р.
Правила мінної безпеки «Мінна безпека не без ПЕКа». Виховна година
Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Нижче ви знайдете корисні матеріали, що допоможуть пояснити дитині у легкій та розважальній формі про правильну поведінку, а вам пригадати вкрай важливі правила мінної безпеки.
Лист Діду Морозу
Ох, яке веселе свято Новий рік! Мерехтливі вогні, шелест мішури, урочистий бій курантів, і, звичайно ж, омріяні подаруночки. А щоб новорічного ранку знайти під ялинкою заповітний гостинець від Дідуся Мороза, пропоную написати йому лист.
https://pustunchik.ua/ua/treasure/wallpapers/pismo-dedushke-morozu-shablon
пʼятниця, 9 грудня 2022 р.
«Виховання психологічно стійких дітей».
четвер, 8 грудня 2022 р.
Як допомогти дитині перебороти негативні думки
Спосіб мислення значно впливає на почуття й поведінку дітей. Неприємні, надмірно критичні думки можуть зашкодити дитячій самооцінці, перешкодити взаєминам дитини та змусити її відступити, не досягнувши поставленої мети.
Однак за допомогою деяких практичних прийомів діти можуть навчитись розпізнавати й міняти свої звички негативно мислити.
Виховна година «Права підлітків. Знати, розуміти, вміти»
Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом, обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.
Конвенція ООН про права дитини — це ваші права. Ви можете не думати про них. Ви можете не використовувати їх щодня. Але ви маєте знати, що вони існують і гарантовані вам державою. Вони — ваші!
середа, 7 грудня 2022 р.
Притча про Св.Миколая
Виховна година "День написання листа Св. Миколаю"
Сьогодні тема нашої виховної години: „Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай»”.
Напередодні Свята Миколая ми поговоримо з вами про доброту – дуже важливу і потрібну для кожного з нас чесноту.
«Добре» , засвідчуємо ми, коли нам приємно, радісно і затишно.
вівторок, 6 грудня 2022 р.
«Як можна легко запам'ятати шкільний матеріал»
Дитині у процесі засвоєння шкільного матеріалу необхідно знати напам'ять деякі основні поняття, які стануть основою для вивченні більш складної інформації. Але як допомогти їй утримувати в пам'яті велику кількість різноманітних знань? У даній статті авторитетні вчителі розкривають свої секрети запам'ятовування математичних фактів, правопису й основ природознавства. Чому б вам не скористатись запропонованими підказками?
понеділок, 5 грудня 2022 р.
Критичне мислення – запорука пізнання
четвер, 1 грудня 2022 р.
ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО СНІД
Говорити на подібну тему з дитиною нелегко, так само, як нелегко говорити про секс, алкоголь, насильство. Однак, дитина живе не в вакуумі. Якщо не почати обговорювати з нею важкі питання якомога раніше, це може зробити хтось інший, можливо не найкращим чином. У вас є можливість не тільки дати своїм дітям правдиву інформацію, але й зробити так, щоб ця інформація відповідала тим моральним принципам, які ви хочете прищепити дітям. Існують загальні правила спілкування з дитиною, але не слід забувати, що кожна дитина унікальна, і тільки ви самі можете виробити стратегію, яка підійде саме вашій дитині.
https://www.helpme.com.ua/ua/article/id.24/cid.24/defailt.html
Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Виховна година «Стоп СНІД»
передбачити ,уникнути , не захворіти» Ця тема для вас не нова: пам'ятаєте 1 грудня весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Сьогодні ми з вами пригадаємо те ,що знаємо і поповнимо свої знання новим матеріалом.
Зворушливі вірші вчителям до Останнього дзвоника
Найкращі й найрідніші, ті, хто 11 років радісно зустрічав на порозі школи і з сумом проводжав зі шкільного подвір’я на канікули, —...
![](https://pustunchik.ua/uploads/holiday/cache/02cdb06b4c611d4680f2b2f1d176b34b.jpg)
-
А думалось: впокорений, слухняний, Гадалося, служитиме як слід. Та вибухнув пекельно в день весняний Так, що здригнувсь тривожно всеньк...
-
Під час повномасштабної війни дорослі та діти змушені більшість часу проводити за моніторами, що не може не позначитися на зоровій функції...